Eurovisooni finaal. SUPER, SUPER, SUPER!!!

Peale poolfinaali ütlesime: SUPER, SUPER, SUPER! Nüüd 6nda koha peale peame kasutama märksa edasijõudnud väljendeid ning seega ütleme:

MEGA-SUPERLUKS

Eesti euro-tiimi ametnikud lisasid veel:

 • Heidy Purga: “Meie töövõit on saavutatud!”
 • Sven Lõhmus: “Sõidame jooma!” (Postimees)
 • Mari-Leen Kaselaan tegi nii:
Foto: Internaat
Foto: Internaat

Ühesõnaga, taaskord on saabunud õnn meie õuele ning Eurovisiooni 6s kohta näitab, et Eesti kuulub Euroopa absoluutsesse kultuuritippu. Kusjuures väga elegantselt purustasime sellised laulvad kultuurikantsid nagu:

 • Kreeka – jobud, asetage oma kultuursed Pütaagorased ja Sokratesed malbelt pepusse. Urban Symphony pani teile pikalt ära.
 • Prantsusmaa – Sebastian Loeb pani rallikaga Markko Märtinist omal ajal küll mööda, Urban Symphony undas aga selle uriseva vanaproua kiirelt nokauti.
 • Saksamaa – momendil omas Urban Symphony saksa pool-palja tehno-romantismi mahukalt ära.
 • Bosnia, Armeenia,  Venemaa, Ukraina, Taani, Moldova, Portugal, Iisrael, Albaania, Horvaatia, Rumeenia, Rootsi, Malta, Leedu, Hispaania ja Soome – kas me hakkame üldse mainima, kuidas Urban Symphony teile ära pani? Möla maha ja oodake kuni Urban Symphony tuleb teie riiki tuurile, siis saate maitsta Euroopa kõrgkultuuri terakesi.

Kahjuks pole kõik ainult kirkalt positiivne. Meie Urban Symphony ette jäi 5 isendit. Seega peaksime neist veidi shnitti võtma, et järgmisel aastal võidukalt poodiumi kõrgemal astmel laiutada.

Järgnevalt toome välja nüansid (eespool-olevate riikide näidetel), mida Urban Symphony oleks võinud oma etteastele lisada, võitmaks Eurovision Song Contest 2009‘t

1. Norra
Nagu Norra poiss näitas, siis viiul võib igaühel käes olla ja ainult selle eest punkte ei saa.  Hoopis olulisem on tuua suurte tissidega prouad esiplaanile. Pooled punktid läksidki Eesti jaoks kaduma sealt. Oleks pidanud valima pisemad kontrabassid, kus prouade partituurid oleks uhkemalt välja paistnud.

2. Island
Kuna Islandil läks see aasta majandus täitsa perses, siis suurem osa punkte tulid kaastundest. Enne järgmist Eurovisooni tuleks Eesti majandis põhja lasta ning sellele kõva PR’i teha ja siis juba greenroomis vaadata, kuidas punnid robinal laekuvad. Täna aga lasime pooled punktid lihtsalt tuulde.

3. Aserbaidžaan
Nonii, mis oli Aserbaidžaani trump? Muidugi oli selleks üliseksikas ja nägus mees, kusjuures ka intelligentne – seda võis lugeda tema kiilanevalt pealaelt. Naised laval on väga suureks trumbiks, kuid ei tohi unustada, et vaatajateks/hääletajateks pole ainult hetero-mehed ja lesbid, vaid kahjuks ka hetero-naised ning homo-mehed. Seega jäi osa auditooriumi täiesti meelelahutuseta ning seega ka pooled hääled saamata. Loodetavasti võtavad produtsendid asja tõsiselt ning järgmisel aastal kaasavad  mõlemast soost homo-, metro– ning heteroseksuaalseid kodanikke (näiteks: Argo Ader, Rolf Juunior, Mart Sander). Edasipidi võib kaasata ka juba zooseksuaale.

PS. Kusjuures kui Indrek Galetin oli juba Moskvas, siis miks teda ei kasutatud? Suht tõsine möödapanek produtsentidelt.


4. Türgi

Jällegi sama probleem, kui Norra punktis mainitud. Kui laval on naised, siis olgu neid ka näha. Eriti tisse. Kontrabassi taha varjununa ei skoorita kunagi. Selle teadmise oleks pidanud Muusikaakadeemiast ikka meelde jätma. Taaskord läksid pooled punnid kaotsi.


5. Suurbritannia

Toonitud klaasid on olnud juba aastaid autotuunijate seas popid ning see trend on levinud ka inimeste-tuunijate sekka. Vaadake ringi: Lewis Hamilton, Barack Obama, ilmamees Peep Taimla, kõik on tumedanahalised ja giga-populaarsed. Seega oleks võinud Sandra kiirelt spray-päevitusega üle pihustada. Taaskord läksid pooled punnid kaotsi.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Kui nüüd kokkuvõte teha, siis suht triviaalsete möödapanekute tõttu läksid vähemalt viiel korral vähemalt pooled punktid kaotsi.

Kokku seega läksid kaotsi 5 x 129/2 = 322.5 punkti. Eesti lõppskooriks oleks sel juhul olnud 322.5+129=451.5 punkti, mis oleks kindla esikoha toonud.

Loodetavasti analüüsivad projektijuhid ja muud ametnikud lohakuse ja tegematajätmised korralikult läbi ning järgmisel aastal positsioneerume juba taaskord esikohale. vello42 on alati nõus abistama oskusteabe ning know-how’ga.

3 thoughts on “Eurovisooni finaal. SUPER, SUPER, SUPER!!!

 1. Khmm. Kontrabasse seekord polnud. Tšellod olid:)

  Aga muidu Sinu postitusega igatepidi nõus. Töövõidu temaatiline hõise torkas ka mulle silma. Ülejäänud internaadi tüdrukute/poiste reaktsioon oli üsna ootuspärane. Ypa!

 2. Kui nad oleks veel ühendanud kaks põhiasja, ehk mänginud viiuleid tshellode asemel jalge vahel nõndamoodi, palju me siis veel punkte oleks saanud? :)

 3. tänan sind ww:) väga innovatiivse soovituse eest. kui Purksi Heits meile pakkumise teeb, siis võtame sinuga kindlasti ühendust!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *