Leke KAPOs? Riskianalüüs: Ministrid ja suvekuumus!

Eile öösel hakkasin kohe-kohe maagilisele unedemaale jõudma – ees kirgastus Pärnu naisterand ning järelhaagisega traktor, kust ma paljastele naistele kringleid ning sõõrikuid kühveldan, kui kostus koputus. Proovisin küll telepaatia teel koputajale pahasti öelda ning muid ebaviisakaid fraase saata, kuid too oli kuradi järjepidev. Toksis seal nagu narkouimas rähn. Umbes pool tundi suutsin teda ignoreerida, kuid siis kruvis kodanik biidi nii kiireks, et Une-Mati ütles adjöö ning hüppas rõdult alla.

Tegin siis ukse lahti ja seal oli siuke pisike hall mehike, tolmumantlis ning päikeseprillidega. Ütles, et ta on KAPOst ja tahab lekitada. No ma vastasin, et kurat, suveaeg, mine õue, seal sirelipõõsa varjus hea lekitada. Lekita kasvõi hommikuni, minupoolest lase törts tummisemat ka vahele, sirelitele ka väetist vaja ju. Aga tema vastu, et eieieieiei, tahab salajasi KAPO materjale lekitada. Ja mitte igapäevast jura Savisaarest, Kõlvartist ning homoerootilisest videolindistusest Tartu volikogu istungilt, vaid ikka reaalset laksu, mõnusat purakat, korralike mõõtmetega siseriiklikku latakat!

Ja nii oligi!

Mulle lekitatud andmetest, mis võivad olla ülimalt valed ja mitte üldse pärit KAPOst, vaid näiteks Pelgulinnast, või ka näiteks Raplast jne…st. nendest andmetest selgub, et KAPO on juba pikka aega hoidnud silma peal Eesti Vabariigi Valitsusel ja meie armastatud ministritel. Põhjus on ülimalt lihtne, nimelt on viimased nädalad olnud ülimalt kuumad ja kuumusel on teadupäraselt laastav mõju inimorganismile.

Käesolev lekitatud materjal analüüsibki:

 – kuidas meie ministrid palavust taluvad

 – kas on mõni kuumust mittetaluv minister

 – kes ministritest on riskigrupis ning võib ära keerata ja väga lolle otsuseid teha.

Andrus Ansip
Peaminister

Andrus Ansip on tuntud talvesportlane, lumi ja külm talle meeldib. Mitmeid kordi on märgatud teda paljalt oma eramu õues lumes püherdamas. Samuti on olemas jälitusvideod, kus ta lumememmesid kallistab. Ta on küll proovinud ka veidi suvisema spordi, jalgrattasõiduga, sina peale saada, kuid viimane selline üritus lõppes kurvalt: vaja oli 11h operatsiooni, 3’e uut jalga,  vasakut nibu, sulgurlihast ning uusi pükse. Arvatakse, et avarii põhjustas kuumarabandus.
Samuti on Ansipil vahepeal kombeks igast arusaamatute avaldusega välja tulla. Jälitusandmed ning distantsmõõtmised annavad alust arvata, et see on tingitud tema kehatemperatuuri tõusust, mis omakorda on tingitud fotovälkudest, prožektoritest ning pressikonverentsiruumide halvast tuulutusest.
Hinnang: Ärakeeramisoht 67%

Jaak Aaviksoo
Haridus- ja teadusminister

Jaak Aaviksoo, kehamassi-indeks normis, süda korras, vererõhk normaalne   Haridus -ja teadusministrina on teda tihti nähtud külastamas Eesti vabaduse eest võitlevaid sõdureid sellistes kuumades maades nagu Iraak, Afganistaan ja Võrumaa. Palavust talub hästi, näiteks Afganistaanis olles, kandis isegi sooja mütsi, vesti ning vesti all ka pikka sooja aluspesu. Seega kuumusega tal probleeme pole.

Hinnang: Ärakeeramisoht 13%

Hanno Pevkur
Justiitsminister

Hanno Pevkuri puhul pole mõtet riskianalüüsi teha. Kedagi lihtsalt ei koti, mida ta teeb, ja kas üldse teeb.

Hinnang: Keerab ära, ei keera…no keda kotib?!

Urmas Reinsalu
Kaitseminister

Urmas Reinsalu salahobi on riietuda kilesse, kummi ja lateksisse ning siis jalutada kandiku võileibade ning tassi kuuma teega oma kolme-toalises Mustamäe konspiratiivkorteris edasi-tagasi. See annab tugeva indikatsiooni, et tal pole midagi niiske kubeme, märja otsmiku ning higist leemendava torso vastu. Kaitseministrina on Urmas Reinsalu ka väga sportlik inimene. Kinnitamata sala-andmete kohaselt ületas ta Kadrioru staadionil Võidupühale eelneval päeval, ülipalava ilmaga Erkki Noolele kuuluva 10-võistluse rekordi. Ning seejärel purustas Euraasia line-dance kestvusrekordi.

Hinnang: Ärakeeramisoht 7%

Keit Pentus-Rosimannus
Keskkonnaminister

Seoses Autorolloga kohtuasjaga on Keit Pentus-Rosimannusel kogu aeg külm higi otsaees. Seega palavus teda ei mõjuta.

Hinnang: Ärakeeramisoht 0%

Rein Lang
Kultuuriminister

Mnjaaaa, teadmata põhjusel on kultuuriminister Lang jätnud kehakultuuri unarusse ning seetõttu on kehamassi-indeks totaalselt punases. Personaalne stiil nõuab kuue, sooja kampsi ning villase mütsi kandmist, mõõdukalt hõrenenud juuste termoisolatsiooniomadused pole enam kõige paremad. See kõik viitab eriti kõrgele riskigrupile.

Kinnitamata ning ebausaldusväärsete, kuid siiski kindlate andmete põhjal nähakse teda tihti punase näoga ringi jooksmas, kuuehõlmad eest avali ning karjumas Henry Laksi megahitti refrääni “Tule kui leebe tuuuuuuul” ja siis jätkub improvisatsioon “Tule, tule, tule tuuuuuuuuul, jahuta mind, raisk!”

Hinnang: Ärakeeramisoht 96%, võibolla on juba keeranud.

Juhan Parts
Majandus- ja kommunikatsiooniminister

Juhan Partsi kuumutaluvus on eeskujulik, kuid ilusate suveilmadega võib Partsule ohtlikuks saada hoopis teine aspekt. Tänu tema füsio-skeletonaalsele iseärasusele paistab Partsule alati päike silma, ükskõik kuidas pead ka ei keera. Ja kuna pike pimestab, siis võib Parts mõnda asja mitte märgata, mõnest asjast valesti aru saada või mõne allkirja valesse kohta panna.

Hinnang: Ärakeeramisoht 0%, päikesepimestusoht 89%

Helir-Valdor Seeder
Põllumajandusminister

Helir-Valdor on lapsest saadik põllumees, põhikoolist agronoom, keskkoolist põldude boss ning karjamaade kuningas. Harjunud raske maatööga, nii suvel kui talvel. Pole probleemi nädalaid järjest heina hanguda, vasikaid imetada ning traktoriga naaberküla naisi tolmlemas käia. Kui päike läheb kuumaks, siis lükkab päikeseprillud ette ning maatöö võib jätkuda. Paar sirakat Pilsnerit, tümonder põhja ja siis silohoidlasse kanasid talveks riita laduma!

Hinnang: Ärakeeramisoht 0%

Jürgen Ligi
Rahandusminister

Vastavalt uuringule on Jürgen Ligi keha koostiseks: 30% süsinik-kiudu, 20% teflonit, 20% tina-menningut, ülejäänud on mingi kahtlane kuumakindel plöga, mis hoiab asju koos. Süda on mehaaniline ning tehtud alumiiniumist. Põhimõtteliselt võiks Jürgen Ligi saata Päikesele ekspeditsioonile. Kulmud, kubeme -ja muud kehakarvad põlevad muidugi ära, kuid see on pofik, peaasi, et teadusliku infoga tagasi tuleb.

Hinnang: Ärakeeramisoht 0%

Siim Valmar Kiisler
Regionaalminister

Jah, siin on äkki juba hilja. Võibolla sahmakas külma vett krae vahele aitab…

Hinnang: Ärakeeramisoht 98%

Ken-Marti Vaher
Siseminister

Kui täiskasvanud mehel on särginööbid alati lahti, siis on 2 võimalust:

1. Tal on pidevalt palav

2. Ta on Sexy Beast

Ken-Martini puhul on teine võimalus välistatud. Sexy Beast ei kuluta aega mingi igava ministeeriumi tolmustes koridorides, vaid veedab aega Pärnu plaažil, korraldab Miss Estonia võistlusi ning patseerib Kadrioru pargis vähemalt 5 naisega. Seega, Ken-Martini ventilatsiooni-lembus paneb ta riskigruppi.

Hinnang: Ärakeeramisoht 82%

Taavi Rõivas
Sotsiaalminister

Taava Rõivase kuumataluvust uurides avastas KAPO täiesti ootamatult Taavi Rõivase tegeliku päritolu! See, keda meie teame Taavi Rõivase nime all on tegelikult 2004’ndal aastal TTÜs konstrueeritud uudne autonoomne päikesepaterei, koodnimega ONDATRA. Seda bi-pedaal robot-süsteemile on lisatud 2 käelaadset jäset päikesepaneelide puhastamiseks. See, mis meile tundub pirakas kandiline pea on tegelikult hi-tech päikesepaneel, mida on täiustatud erinevate audio ning optiliste anduritega. Korpuse alaosas (st. perse regioonis) asuvad elektrit salvestavad akud, kubeme regioonis aga on pistik.

Vastavalt lekitatud materjalidele programmeerisid 2 purjus tudengit roboti ümber ja too pistis laborist putku, käis juuksuris ning Kaubamajas poodlemas ning astust kogemata parteisse.
Taavi Rõivase puhul on oluline hoiduda akude ületäitumisest, siis võib ta plahvatada. Aga kuna ta rahmeldab kogu aeg midagi teha ja suu ka jahvatab, siis ületäituvust pole vaja karta.

Hinnang: Ärakeeramisoht 2%

Urmas Paet
Välisminister

Tartu Ülikooli Tigude ning  Molluskite ning Imetajate Uurimise Instituudi uuringute alusel on Urmas Paeti genoom ülisarnane tavalise pruunkaru omale.  Seega on tal ürgne oskus oma instinkte usaldada, palaval ajal koopasse peitu pugeda ning koon jahedasse mutta suruda.

Tema puhul on suuremateks ohtudeks hoopiski külm suvi, mis võib Paeti talveunne suigutada, mädand marjad, mille söömine ajab Paeti pööraseks ning jahimehest naaber, kes marjapõõsastes lammutava pöörase Paeti karu pähe maha võib lasta.

Hinnang: Ärakeeramisoht 8%

Kokkuvõte

Lekitatud KAPO materjalide alusel on oht Eesti Vabariigi Valitsuse ärapööramiseks keskmine. On nõrku lülisid, on tugevaid tugisambaid. Nii et u. 50:50, et suvel midagi perse keeratakse.

Loodame parimat!

PS. Kõik pildid on pärit Googelist!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *