Mehhiko džunglist avastati hiidkärbes

st-3t772

Mehhikos, Lacondoni piirkonna vihmametsast avastati eelmine nädal teadusele senitundmatu hiidkärbes. Hiidkärbes kaalus 25kg ning tema tiibade siruulatus küündis 1,5 meetrini. Hiidkärbse püüdmiseks kasutasid Mehhiko teadlased hiigelsuurt kõrgtehnoloogilist kärbselappi – varrepikkus 105 meetrit ja lapi pindlala 22 m2

Kinnipüütud hiidkärbes oli õnneliku juhuse tõttu mitte surnud, vaid löögist ainult uimane ning teadlastel õnnestus kärbsele kinnitada videokaamera ja GPS seade – eesmärgiga jälgida haruldase isendi liikumist ja eluviise.

Suur oli teadlaste üllatus järgmisel hommikul, kui videokaamerast tulev pilt näitas džungli ja liaanide asemel hoopis virvendavat ning katkendlikku pilti ühest pikast tornist ja sinimustvalgest lipust. GPS seade pakkus kärbse asukohaks kauget riiki – Estonia.

Umbes samal ajal võttis meie mõnurportaali toimetusega ühendust kuulus ufoloog Igor Volke, kes teatas, et ta nägi oma korteri aknast (5-nda märtsi varahommikul) ühte tundmatut lendavat objekti Mustika kaubanduskeskuse kohal ringi tiirutamas. Tundmatu lendav objekt olla kurjalt pinisenud ning vibutanud ähvardavalt kõiki oma kuut rusikat. Siis aga takerdunud tundmatu lendav objekt trolliliinidesse ning kukkunud alla. Tundmatu objekti kõrvalt maast leiti tikud ning hakatuseks kasetohtu.

Kohalesaabunud Mehhiko teadlased ja võõrate silmade eest kiivalt sündmuspaika varjav Igor Volke kinnitasid meie portaalile, et hiidkärbes võib kindlasti olla seotud Mustika kaubanduskeskuse põlenguga. Võimalikest motiividest olla siiski veel vara rääkida, kuna uurimine alles käib.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *