Peep Vain: Eesti esilegendi lagunemine

Täna hommikul Kaunase kesklinnas viina ja õlunaadidega oma auto äravarastamist tähistades, hakkas silma kohal populaarteaduslik ajakiri, mille esilehel oli suur kiri:

Asmanybe: Peepas Vainas

Ajakirja sees tabas meid aga verdtarretamapanev üllatus.  Peepas Vainas‘e nime oli toodud foto Eesti ühest aumärgist, giga-gurust ning tantsustaarist Peep Vain‘ust:

peep_vain
Foto: Leedu ajakiri

Peas hakkasid momentaalselt vasardama küsimused, miks on meie Peep Leedu ajakirjas Leedu nimega? Äkki on ta inimröövitud ning leedukad on pannud ähvarduste abil a hiigelteadmised enda jaoks tööle? Äkki on leedukas ta röövinud ja pannud ta  Žalgirist ja Aleknat motiveerima?

Lugedes artiklit edasi (mööduva ebausaldusväärse vene keelt rääkiva hipi abil) hakkasid aga paljastuma kohutavad üksikasjad Peepas’e/Peebu minevikust. Tema eestlasek-solek oln olnud vaid kaval vari.

Ta sündis katolikus leedu peres Panevezyse lähedal. Lapsepõlv möödus karatee, jalgratta -ning korvapallitreeninguil. Tema parimateks sõpradeks olid Arvydas Sabonis, Virgilijus Alekna ning Vytautas Landsbergis. 8 aastaselt oli ta juba nii hea mängumees, et müüdi kahe sea ja Ford Sierra tagasilla eest Tallinna Kalevisse. Varjunimeks  valiti talle Rauno Pehka. Kuid isegi nii kaugel kodumaalt jäi Peepas leedulaseks, kes sõi ülepäeviti tsepeliine, sõitis ainult Ereliukasega jalgrattaga ning donkas kõrgelt üle Metstaki.

peep_vain_1
Foto: Leedu ajakiri

Edasine uurimine tõi esile veel ühe asjaolu:

Peepas Vainas on tavalise leedulase jaoks tihti lausa Jeesuse võrdkuju, kelle mahedaid tarkuseterasid tallele panna ning keda kummarda. Nimelt kõrvutades tagurpidikeeratud ning veidi tuunitud ajalehefotot Leedu Valitsuse poolt kinnitatud Jeesuse pildiga, näeme, et sarnasus on uskumatu:

vain_jeesus
Foto: Jeenuse pilt kioskist vs.Tagurpidikeeratud ja tuunitud foto Leedu ajakirjast

One thought on “Peep Vain: Eesti esilegendi lagunemine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *