USKUMATU!!! Norra eurolaulik paljastatud! Eesti kaudselt esimene!

Nagu teada, siis selleaastase Eurovisooni võitis Norra sharmantne poiss-inimene Alexander Rybak (tegelikult oleks võitnud muidugi Urban Symphony, juhul kui nad oleksid meie gigantselt arukaid nõuandeid kuulda võtnud).

Foto: Internaat
Foto: Internaat

Kuna mainitud poiss-inimese nägu on väga kuum kaup ja tema pilt tõstab unikaalsete külastuste mahtu ligi 255.7% korda, siis tekkis ka vello42‘l mõte Sasha pilt üles toppida ning mõnuledes uute külastajate vooge monitoorida.

Olime juba valmis numpsik-mehe pilte launtshima, kui äkki tekkis mahukas dejavu tunne. Kiirelt võtsime umbes 7 õlut veel, et dejavu tunnet taastoota.  Ja see õnnestus!!!

Kalli kompuuter-aparatuuri ning professionaalsete pilditöötlusalgoritmide abil õnnestus see dejavu visualiseerida. Tulemus oli, nagu kõigile vello42′e avastustele omane, üüratult rabav:

Uskumatu sarnasus!!! Foto: internaat+kerge tuuning
Uskumatu sarnasus!!! Foto: internaat+kerge tuuning

Esimesest ehmatust ülesaanuna helistasime tuntud euro-gurule Mari-Leen Kasesalule, kes kõigepealt tegi nii:

Foto: Internaat
Foto: Internaat

…ja seejärel ütles, et annab meile küll Sasha telefoninumbri. Nad olid nimelt Eurovisooni greenroomis meeletult pidutsenud (enne kui Heidy Purga tuli ja Sasha üle töövõidu võttis).

Seega helistasime Sashale:

vello42: Aljoo

Sasha: Velkommen til deg, kjære venn, vil du at jeg skal synge deg en vinner Eurovision?  (Tere sinagi, kallis sõber, tahad ma laulan sulle oma Eurovisooni võidulaulu?)

vello42: Kule Pearu, mida fakki sa leiutad? Ära sa luuri midagi, me teame küll, kes sa oled…

Sasha: Jeg vil ikke føle noen Pearu, spitefulness ikke Sasha! (Ma ei tunne mingit Pearut, ärge kiusake mind!!!)

vello42: Ah või nii? No olgu…(Lauldes) Neiu mustas kleiidis, tantsi veeeeeeeel, tantsi veeeeeeeel! Neiu mustas kleeeeeidis…haiiiiiieeeieeeeeeeaaaaiiiiiiijeeeeeeaaaaaaa…

Sasha (vastumeelselt): Å, faen! Nei nei nei nei … (Oi sitt!!! Ei ei ei ei…)…

(Lauldes) Mmmmmm….Neiu mustas kleiidis, tantsi veeeeeeeel, tantsi veeeeeeeel! Neiu mustas kleeeeeidis…haiiiiiieeeieeeeeeeaaaaiiiiiiijeeeeeeaaaaaaa!!!

vello42: Noh, Pearu, tundub, et sa oled paljastatud?

Pearusha: Raiusk…no tundub jah…

vello42: Miks sa siis nii tegid?

Pearusha: Noh, Eestis öeldi, et ma olen eurulaulu jaoks liiga hea. Iga suvalise lauluga tõmbaks esimeseks aga nii ei sobi. Teised riigid tahaksid ka vahel võita. Proovisin küll miskit ilget paska kokku produtseerida aga Heidy Purga ja Juhan Paadam ütlesid jälle, et liiiiga hea. Et proovigu ma midagi Lõhmuse, Kotka või Laisaare sarnast teha. Siis saaksin kindlasti väljamaale esinema.

vello42: Noja?

Pearusha: No ei saanud. Ikka oli liialt ideaalne…

vello42: Ja siis tuli see mõte?

Pearusha: Nojah, läksin täispanga peale. Kaapisin oma Eesti matcholiku lavameigi maha, panin Armani asemel koledad seconhandi riided võtsin instrumendi, mida kõige vähem mängida oskan (viiuli), toppisin kõrvad plastiliini täis, et nooti ei tabaks…Ja siis salaja reisisin Norra, riiki mida kõik eurolauljad üritavad vältida, sest kui Norra esineb, siis tavaliselt hakkab publik lahkuma. Ajasin homovaenulikku juttu jne…

vello42: Ja nagu näha, siis läks plaan korda?

Pearusha: No enam-vähem jah.  Sain sellise jama esituse kokku keerata, et teised riigid said ka natuke punkte ja puha. Praegu mõtlen, et oleks pidanud laval viina panema ja orkestrisse ühe okselataka laskma, et siis oleks võibolla tasavägisem olnud. Aga noh, nüüd juba hilja…

Aga jah, peaeesmärk, saada välismaale Eurovisioonile ning tulla esikohale, see on täidetud. Selle üle on hea meel.

vello42: Mis on edasised plaanid?

Pearusha: Arvatavasti teen Sashaga euros ühe tiiru, siis on Mosambiigis heategevuskontsert mosambiiklastele läptoppide ostmiseks ja siis arvatavasti USAsse Dita von Teesi’le külla.

Ja siis tagasi Eestisse. Plaan on teha 2QuickStart’iga paar kvaliteetplaati.

vello42: Jõudu!

Üks vana vidjo ka. Võrreldes seda vidjot ja muusikat “Sasha” omaga, siis peaks kõigile selge olema, et mis ja kuidas – Pearu käekiri on selgelt tunda.

6 thoughts on “USKUMATU!!! Norra eurolaulik paljastatud! Eesti kaudselt esimene!

  1. Pingback: digg.ee
  2. miks norra valgevene sasha/pearusha rootsi keeles vastas, ahhh!?? aga sellepärast, et Sa leedu keeles ei küsind! vat! tolja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *