Uus Eesti film. Terminaator 5: Juulikuu lumi

terminator-5-juulikuu-lumi

Lähiajal jõuab Eesti kinodesse legendaarse ulmesaaga Terminaator järjekordne uus osa, järjekorranumbriga 5. Uudisena on uus film puhtalt Eesti oma produktsioon ning selle valmimist toetab Kultuurkapital, Eesti Inimuuringute Keskus ning Võimsa Vello Instituut. Nagu pealkirjas toodud, on filmi nimeks Terminaator: Juulikuu lumi ning šhanrilt on see romantiline sci-fi action.  Filmi sündmuspaigaks on Eesti ning põhiliseks sisuliiniks on nagu ikka inimeste ja robotite omavaheline võitlus.

Alljärgnevalt väike sisututvustus.

Tulevikust tagasisaadetud kaunis naismeediastaar ja vastupanuliikumise juhtfiguur, keda mängib kaunis meediastaar ja Eesti meedia vastupanuliikumise juhtfiguur Liis Lass, peab hävitama küborg-robotitest koosneva ansambli “Terminaator”. Hävitamise põhjuseks on robotite poolt konveiermeetodil vorbitav väga halb, nutune ja läila muusika, mis hävitab inimeste ajusid ja CD mängijaid ning muudab inimsoo sigimisvõimetuteks emo’deks.

Kuna termikad on tugevad ja neid pole õnnestunud likvideerida juba 22 aastat, siis on tuleviku vastupanuliikumisel viimaks küpsenud kaval plaan. Nimelt peab kaunis vastupanuliikumise juhtfiguur ja meediastaar, keda mängib Liis Lass, infiltreeruma Terminaatorite sekka ning seestpoolt õõnestama nende organisatsiooni, kuni see lakkab eksisteerimast. Tema primary objective on võrgutada ansambli küborg-kitarrist Elmar Liitmaa ning panna ta oma armastatud bändist võõranduma.

Filmis on palju ülivõimsaid eriefekte. Eriti tasuks silmad lahti hoida, kui võimas terminaatorite pealik Jaagup Kreem viskab paljastatud Liis Lassi bändiproovist välja ja kütab seejärel lauatennisereketiga võimsa löögi Elmar Liitmaa robot-munadesse, mille tõttu viimane paiskub Taisse.  Mega efektne on ka stseen, kus Liis Lass programmeerib ohtrate Galliano shot’ide ja shampanja paukude saatel ohtliku viiruse nimega www.lass24.ee ning üritab seda Eesti meediaserverisse uploadides kogu terminaatorite liitlaste sidesüsteemi kokkujooksutada ning sel moel siis võitu saavutada.

Ka filmi teine pool on väga hoogne ning see leiab aset mahajäetud Delfi kommentaaride tootmise tehases, kus toimub eepiline lahing. Vihases lahingus osaleb üllatusliku šüzheepöörde tõttu ka Rauno Pehka, kes võitleb õiguse eest rajada omanimeline korvpallikool ja omanimeline bensiinijaam.

Mis saab aga edasi ja kuidas film lõppeb, seda vaadake kinodes või lugege vello42.com‘ist

Olulistes kõrvalosades näeme:

Carola Madis – vastupanuliikumise juhi südamesõbranna ja ustav lahingkaaslane

Indrek Galetin – vastupanuliikumise alasti-staarfotograaf  ning moeohvitser

Laura Kõrgemäe – SMS laenuspetsialist ja vastupanuliikumise finantsjuht

Inga Raitar – terminaatorite liitlane ning viirustõrje spetsialist

Priit Pullerits – terminaatorite ustav käsilane ja nende karistussalga ülem

Ilona Talumets – terminaator Jaagup Kreemi ihutehnik

Ka Vellol on filmis väike, kuid kandev roll. Nimelt mängib Vello omanimelise mõnur-blortaali vaprat peatoimetajat, kel õnnestub end Eesti meedia kuluaaridesse sisse häkkida ning mõlemale võitlevale osapoolele huvipakkuvat lahing-infot jagada. Mõistagi väikse tasu eest. Hinnakirja leiab portaali reklaamrubriigi alt.

13 thoughts on “Uus Eesti film. Terminaator 5: Juulikuu lumi

 1. Pingback: digg.ee
 2. Mingi jama on.. naerda ei ole siin ammu saanud ja laul Juulikuu lumi on oma sõnade pärast mu lemmik algusest peale.
  Et siis sigimisvõimetu emo.. Võiks ka hullemini minna, vist.

 3. :D kas naised hakkavad vello pärast juba kiskuma? peaks ka sekka hüppama.

 4. Hahaa, ma läheks küll kinno vaatama. Juba sisututvustuse peale hakkas fantaasia kaasa mängima, kujutan väga hästi ette, et super film tuleks. :D
  Ehkki pildilolevat Terminaatorit küll ei kardaks, kui seda naeratust just natuke… verejanulisemaks ei tuuniks. :D

 5. Nu vat-proua Lass ise ka peab seda värki naljakaks…
  kus see naljakoht tal siin on maisaaaru?
  Jutt ju jummala tõsine.

 6. Pingback: Canon EOS Rebel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *