Sõiduauto SAAB

Ühe sõiduautobrändi kadumine on emotsionaalsel tasemel võrreldav mõne keskmise suurusega imetajaliigi väljasuremisega, ohvriterohke maavärinaga Tahitil või internetifoorumis vaidluse kaotamisega. Kõigil neil juhtudel jääb südamesse pisike torge, nostalgiline piste või enesetapumõte.

Kuna kohe-kohe sulgub selline legendaarne bränd nagu SAAB (Svenska Aeroplan AB) , siis meenutabki Vello oma kogemusi kuulsate lennukautodega.

SAAB nr. 1: 99
Oli suvi, kuum suvi, väga kuum suvi. Asfalt sulas, Pirita rand on inimestest pungil, eskimojäätis oli kõva sõna ning just kiitusega 5nda klassi lõpetanud Vello (mina siis) oli odava lapstööjõuna orgunnitud Vana-Kalasadama territooriumile rooja koristama. Terriotoorium oli suur ja lage, varju polnud kuskilt saada. Higi voolas üle väikese, kuid usina Vello näo, jättes järgi mustad triibud. Siis saabus laev, Rootsist. Ja kraana taris kaile välismaa auto. See tundus väga kole, sest Vello oli ajakirjast “Tehnika ja Tootmine” näinud muude uhkete läikivate välismaiste autode (näiteks Ford Sierra, Ferrari ning vankelmootoriga Lada Samara) pilte. Laev manööverdas eemale, jättes auto üksikuna kaile seisma. Too tundus sama üksik ning äbarik kui Vello…ja ta süda härdus. Aeglaselt lähenes ta autole ning kallistas teda. Auto jahe plekk tõi Vellole lohutust. Veidi hiljem nägi õhtusse veerev päike Vellot juba auto vilus ema kaasapandud võileiba nosimas. Optimistlikult tonksas Vello auto ilukilbistatud velge ning ühmas: “Noh, mis seal ikka, elame veel!”

SAAB nr. 2: 900
Aastaid hiljem on Vello juba eduka meediaimpeeriumi (vello42.com) omanik. Riiga ärikohtumisele sõites ei lasta teda bussi, kuna tema (Vello) kotid on liiga suured. Bussijaama ootesaalis võtab Vello välja oma kalli iPhone ning teeb auto24 vahendusel kindlaks lähedusesasuvad müüdavad autod. Saatus tahtel on selleks taaskord SAAB.  Kiiresti vormistatakse ost-müük, remonditakse kere ning karburaator ning siis tuiskab Vello kummide vilinal liinibussile järgi. Enne Salacgrivat kütab Vello juba bussist mööda ning näitab juhile ning reisijatele fakki. Lätlasest bussijuht erutub ning sõtkub ohtralt gaasi, kuid lendab järgmises kurvis metsa, lömastades 3 paarituvat metskitse ning 2 seenikorjavat pensionäri. Vello aga jõuab õigel ajal Riiga ning teeb sajandi äritehingu.

Vaade bussiaknast. Kohe kohe sirutub aknast välja fakinäpp.

SAAB nr. 3: 96
Kogenud SAABimehena näitab Vello, kuidas vana hea “Sittuv Küülik” pöördesse lasta. Esimesed 5 meetrit mööduvad kenasti, kuid siis selgub, et küüliku käigukang on millegipärast rooli küljes. Edukate opereerimisvõtete tulemusene peenestub kõigepealt käigukast, siis aurustub sidur ning järgneb raketi üldine riknemine kraavis…
…peale 2 aastat hakkab 96 omanik jälle Vellole tere ütlema.

SAAB 96 on hindamatu abimees hipinaistelt 69 saamisel

SAAB nr. 4: 900 Aero
Saab nr. 2 omamise tõttu hakkas Vello imidž liikuma ebasoovitavas suunas – nimelt muutus ta erakordselt populaarseks hipinaiste seas. Kuna aga hipinaiste romantilised oskused, tahtmised ning tissid võivad ajuti olla siiski üsna hämmastavad, siis tuli leida kompromiss. Ja kompromiss leidus 900 Aero näol: piisavalt moodne, et filtreerida välja eriti hipistunud naisprouad, samas aga piisavalt macho, et foori tagant minema lennates äriklassi prouad ihast undama panna…

Maailma seksikaim auto on SAAB: Saab eest, Saab Tagant

Et Vellol oleks ka tulevikus palju sama meeleolukaid SAABi-elamusi, siis laske oma salajane pervert valla ning toetage SAABe!

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=13180

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=13180

2 thoughts on “Sõiduauto SAAB

  1. Pingback: digg.ee
  2. kusjuures Tahiti ohvriterohked maavärinad polegi nii hullud kui viimasel ajal Haiti omad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *