Black box – ride on time

Minu definitsiooni järgi on tegemist – “platsil laon jalad risti all” muusikaga. Ühesõnaga tõmmab toese võimsalt võnkesse.

Ei hakka siin praegu pikka juttu keerutama ja ütlen vaid, et see on üks parimaid varaklassikalise dance house hitte. Aastaseier näitas siis kalendris numbrit 1989 ning Eesti taasiseseisvumiseni jäi veel 2 aastat. Ei ole liialdus siinkohal öelda, et see lugu aitas paljuski kaasa, kuna seda mängiti pidevalt Rahvarinde koosolekutel ja teistel häppeningidel, millest suurim oli loomulikult Balti Kett.

Pilt. musicboomerstyle.art.officelive.com
Pilt. musicboomerstyle.art.officelive.com

Tšikk, kes selles laulus kenasti hööritab on lõunamaise päritoluga Catherine Quinol, kuid ometi pole tema see, kes meloodiale võimsat vokaali peale puistab. Selleks olid teised tšikid – väheke korpulentsemad ning seetõttu ka parema hääleulatusega mammid. Catherine Quinol on lihtsalt bändi nö. frontman, et oleks nägu ja tegu asjal – ta on endile modell ja muidu peris kuum tükk. Kui kaardis mingi jäme lõõritaks, siis ehk poleks nad näiteks UK dance chart’is saanud figueerida nr. 1 troonil mingi mega pika aja.

Lugu ise muidugi sämplib tugevalt mitmeid teisi mineviku megablast’e nagu Loleatta Holloway “Love sensation” (1980) ja Jennifer Holliday “No Frills Love” 1985. Ei viitsi neile linki panna praegalt, otsi ise.

Küll aga otsisin välja teise video, kust on live’t näha. Hästi liigutab Catherine oma nõtket keha ja klahvimees kütab ka efektselt. Huuled võiksid Catherine’l muidugi väheke teise tooniga olla võõbatud ja hambad kuidagimoodi viisakamalt organiseeritud… aga see oli ka 80’ndate lõpp ja teisiti ei osatud/ei saanud/ei teatud lihtsalt.
3 thoughts on “Black box – ride on time

  1. On jah kergelt maskuliinsed näojooned. Eriti viimases videolõigus.

    Eks aeg oli 1980ndatel ka selline mis nõudis naistelt tugevamat meiki, tooremaid näojooni ning nö. imaginaarset kardaan-vastu-kõhtu suhtumist.

    Küll aga ei tee see naisest, vähemat naist – kui miski pole nö. 100% kataloogist.

  2. Krt kikudega on ikka tõsine ikaldus – ka kaheksakümnendate lõpu kohta…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *