Bikiinipõllundus – Eesti põllumajanduse päästerõngas

Kes see viitsib perse uppis kell pool viis hommikul kusagil peenravahel porgandeid mullata, terve päev mullikaid seemendada või niisama sitta ühest kohast teise kühveldada? MITTE KEEGI!

Ja enam ei peagi viitsima, sest Eestimaa kiratseva põllumajanduse päästerõngas on kohal.

Eile õhtul internetis surfides jäi puhtjuhuslikult ühel põllumajandusest rääkival leheküljel silma paar uudset lahendust, kuidas muu maailm oma põllumajandussektoris toimetab ja valdkonda edendab. Kuid meie siin Maarjamaal oleme kinnistunud moodsat põllumajandust pärssivatesse iganenud tavadesse, et põllumajandus see on lehmad, kapsad, kaalikad, piim, munad, või ja ning ega ehk kui ka Helir Valdur Seeder… tossavatest traktoritest ja hirmsatest, kell pool viis algavatest “kurat, ma alles ju läksin magama” tööpäevadest rääkimata.

Kuid kõik see muutub, kui hakkame edendama bikiinipõllundust/fotofarmindust.

Asi on lihtne, peretütar ajab bikiinid selga, teeb laenatud pudulojuste või renditud köögiviljade taustal mõned sensuaalsed fotod, laeb need netti üles, kust huvilised neid siis osta saavad. Ei ole vaja suuri põlde, mitmesajapealist karja või kalleid liisingtraktoreid – vaid lihtne, puhas, esteetiline fotopõllundus. Olen välja arvutanud, et ühe fotoga teenib bikiinitalunik sama palju, kui tavaline talunik tonni müüdud kartulitega.

Järgnevalt mõned selgitavad näited:

Rind ette, lammas sülle ja klõps!  Toodangut tuleb sellest majapidamisest nii, et mühiseb. Anna Hrvatski – Poola parim bikiinifarmer 2008

Kirves, puuriit, särav naeratus ja võrksukad. Eile läks sellest Hollandi edukaimast metsandustalust välja 220 tihumeetrit fotosid.

Jupp aeda, mõned kummist juurviljad teatri rekvisiitide laost, 2 meetrit voolikut. Edukas kastmisettevõte.

 Viljakasvatusfarm. Võimas!

 Lehmapidamistalu. Juba ammuuu.

Taas lambakasvatustalu. Nagu näha, siis ka keskealised farmerid on konkurentsivõimelised. Tuleb ainult kõht sisse tõmmata, toestavad sukad paigaldada, tall sülle haarata ja asi läheb.

 Köögiviljad!

 Kõrkjaaretus. Aastane kulu talu ülalpidamiseks oli 15 euri. Nii palju maksis see Bauhofist ostetud labidas, millega koos pilti teha. Samas oli foto müügist saadud tulu 35 000 eurot.

 Ja jälle lambakasvatusfarm. Vähe villa, palju allalaadimisi.

Tomb Raider temaatiline käsitöötalu. Puittooteid siin küll ei valmi, kuid ega keegi ei kurda ka.

Pildid eterniidist, googlist on võetud. Aitähh!

One thought on “Bikiinipõllundus – Eesti põllumajanduse päästerõngas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *