Innovatsioon 2010: Vello42 naturaal-ökomarketing

Mõtlete Vello42, ütlete lihaseline päevitud keha, kaunite näojoonte ning tarkade silmadega. Aga ütlete innovatsioon, mõtlete Vello42, ja tõsi see on. Viimaste aastate jooksul on Vello42 tutvustanud tonnide viisi uusi marketingitehnoloogiaid, organiseerinud workshoppe ning seminare ja loonud Eestis tugeva marketingi community. Kahjuks on meie innovatiivsus ning jõuline lähenemine ajanud pankrotti ka mitmed tillukesed konkurendid, kuideks eks selline see elu juba ole – jobud surevad välja, targad jäävad.

Kuna viimasest marketingi-nõuandest on juba tükk aega möödas, siis eile lõuna ajal mõtlesime, et teeks äkki mingi pisikese innovatsiooni. Varustasime ennast 4 liitri latte’ga, iPadi, kahe moonirulli ning einepikukese ja igaks juhuks riputasime perse külge külmsuitsu skumbria.

…ja läksime loodusesse inspiratsiooni võtma.

Vaevalt sai latte joodud ja iPadis Facebooki nokitud, kui innovaadid hakkasidki tulema. Nad ilmusid vasakult, paremal, imbusid alt ning kuhjusid meeletutesse hunnikutesse. Peale vaidlusi osutus kõige cool’imaks  järgmine kontseptsioon:

vello42 Naturaal-ökomarketing

Sissejuhatus:
Metsast leiab igast naturaalset ökopaska – seeni, marju, loomi, põõsaid, võsa ning ka puid. Iseenesest kenad asjad, kuid lähemalt vaadates üsna kasutud – loomad söövad üksteist või puid, lasevad kaka puude peale tagasi, mis omakorda selle tõttu kasvavad ja mida loomad seetõttu jälle sööma hakkavad. Tegemist on täiesti kasutu ressursiringlusega, mis ei loo mitte mingit lisaväärtust. Samas leidub inimesi, kes igapäevaselt on sunnitud looduses jokutama, matkaradadel tuiama ning samblasel asemel hipinaistega amelema.
Kas sellist olukorda saaks arukas marketingi-innovaator oma kasuks pöörata?

Tavaline seen. Kas ta ise üldse adub, et ta on kasutu?

Idee:
Jah, saab! Samamoodi nagu internetilehed kannavad endas peale kasututu info kaasas reklaame, saame looduslikku, kuid kasutut materjali (loomad, puud, põõsad, kuused jne.) kasutatada reklaami -ning marektingikanalina.
Kas pole mitte geniaalne, kui näiteks jahimehed peale põdra tapmist märkavad tolle küljele tätoveeritud sloganit Rakvere vorstide headuse ja naturaalsuse kohta. Või geneetiliselt moondatud konnad krooksuvad Rahvusooperi järgmise kuu kava…

Näidised:
Allpool oleme ära toonud mõningad näited vello42 pilootprojektist:

Huvi korral võtke ühendust: vello@vello42.com


One thought on “Innovatsioon 2010: Vello42 naturaal-ökomarketing

  1. Mulle kangesti meeldis üks ökokaup Bakkeri kataloogis (noh tead, see, kus lilli ja supermaasikaid saab postiga osta. Sealt saab endale tellida granuleeritud lehmasõnnikut. Kas poleks tore sinu ideed seal rakendada? Igale graanulile reklaam peale! Iga kord kui kurgi alla viskad, loed targa sõnumi. Ja pole Eesti labase lehma sõnnik, vaid välismaa värk, mmm, mõtle, kui vägev!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *