Vabadussammas – uus hooaeg

Taaskord on fookusesse tõusnud Vabadusesammas. Õhtuleht kirjutab oma artiklis (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=354602), et lähiajal laekuvad Tallinnasse Tšehhi töömehed, kes paigaldavad samba sisse kliimaseadme.

Foto: õhtuleht
Foto: õhtuleht

Kuna vello42‘le läheb Eesti Vabaduse Sammas väga korda, siis otsustasime steemat põhjalikumalt kajastada. Teisipäeval viibiski meie püstolreporter Somaalia väikelinnas, kus asub Tšehhi klaasifirma Sans Souc‘i peakorter. Kohapeal oli talle giidiks kohalik R&D osakonna direktor härra Estošek Fakofčik.  Küsisimegi temalt, et millised plaanid on Eesti Vabariigi Valitsusel ning Sans Souc’il Vabadusesambaga.

Estošek Fakofčik:
Momendil on see sammas ikka suht konservatiivsetes seadetes, kuna ega 100 milli eest ju erilist raketti  saanud ehitada. Võrreldes tehasest tulnud stock sambaga on lisatud küll pisikesi tuuningelemente, kuid seda peamiselt visuaalse külje pealt – jääklaas ning pealekleebitavad needid annavad  sambale agressiivsema ning põhjamaiseme välimuse, tuuning neoon LEDid annavad pimedas ka päris palju juurde.

Kuna aga Eesti Valitsuse finantsid on oluliselt paranenud, siis olemegi kokku leppinud uueks aastaks uued eesmärgid – plaan on sammast ikka tublisti edasi tuunida. Esimese faasis paigaldame kliimaseadme, millel on kroomotsadega torud, kusjuures väljalase ise on dual 3”. Samuti on plaanis sambale lisada Dolby Stereo’t pakkuv helisüsteem pluss maailmatasemel subwoofer.
Kindlasti panustame ka turvalisusele, kuna mitmed kurikaelad on käinud samba peal jõudu katsumas. Seepärast ehitame samba sisse turvapuuriga valvuri-istme (istme tarnib Recaro) ning 4-punkti turvavööd. Kindlasti paigaldame ka signalisatsiooni – millise, seda momendil ei ütle – ärisaladus. Igale klaaspaneelile lisame ka high-perfomance kojamehed.
Tehniline pool – lisame V12 mootoriga (ülelaetud+NOS) varustatud autonoomse elektrigeneraatori, et neoon LED’e efektiivsemalt voolu varustada.
Ka välimusele pöörame tähelepanu. Sammas saab agressiivse spoilaringi. Ülesse, risti peale tuleb massiivne anti-tiib ning alla diffuusor. Betoonosad tulevad mattmustad, kuid kirevust lisavad kollased viperlikud ralli-triibud

Loodame, et järgmine hooaeg tuleb praegusest edukam, ja et tehnilisi probleeme on vähem. Miinimumeesmärgiks on järgmise aasta mais Rumeenias toimuvatel samba-tuunijate maailmanäitusel vähemalt TOP5 hulka tulla.


3 thoughts on “Vabadussammas – uus hooaeg

  1. Pingback: digg.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *