Jõletu gerilja-blogija Kund-Zujev tabatud!

Täna lõhati Eesti blogimaastikul Eesti Ekpressi hindamatu spioonivõrgustiku abil uskumatuna tunduv infopomb (vt. artiklit). Nimelt paljastati Johanna Maria Prangel ‘i pseudonüümi taha peituv gerilja-blogija, kes uskumatu järjekindlusega õõnestas tunnustatud ja rikka välismaa firma AS Fors MW soliidseid alustalasid, saboteeris kollektiivi eeskujulikku töökultuuri ning jõi ära kõik tasuta latte-tüüpi kohvid ning CO2’ga rikastatud kraaniveed. Pluss kasutas kuritahtlikult ära kõik tualettpaberi.

Eesti Ekspressi paljastusest selgus, et Johanna Maria Prangel‘i nimelise gerilja-blogija taha peitus pealtnäha süütu ning õrn naisterahvas Eveliis Kund-Zujev.

Eveliis Kund-Zujev. Pilt: Annika Haas, Eesti Ekspress.

Kuid esmamulje on petlik. Selle sulni välimuse ja nimega naisterahva kirjutised blogis johannamariaprangel.blogspot.com on täis šovinistlikke (Üks Särtsakas Teist Keelt Kõnelev Daam), solvavaid (Tatraveski), stereotüübistavaid (Kuri Pangatädi) jne. hüüdnimesid, eranditult firma töökorraldust, inimesi ning kliente kritiseerivaid postitusi, samuti ka konfidentsiaalsete tööprotsesside lekitamist ning lihtlabast ühepoolset mahategemist. Ilukirjandusliku fassaadi taga peitub jõuline antireklaam AS Fors MW pihta.

Kindlasti on tore, et Eesti Ekspress sellise jõletu selgapussitaja tabas ning et too viivitamatult töökohustuste täitmiselt vabastati. Kuid jäävad küsimused:

– Kes on AS Fors MW poole suunatud laimu -ning lekitusaktsiooni tellijaks? Kas konkurendid Eestist või on tegemist personaalse kättemaksuga?

– Kas AS Fors MW suudab tehtud antireklaamist toibuda või tabab teda pankrott?

– Kas Eveliis Kund-Zujev pannaks kahjutasusid maksma?

– Kas Eveliis Kund-Zujevat hakatakse nüüd Unabomberi eeskujul kutsuma Blogomber‘iks?

– Kui levinud on selline jõletu gerilja-blogimise skeem teiste halvamiseks? Kas tegemist on ühekordse murettekitava juhtumiga või on see lausa vohav vähkkasvaja?

AS Fors MW,

vello42 toetab Teid!

3 thoughts on “Jõletu gerilja-blogija Kund-Zujev tabatud!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *