Päästke Tuhala Nõiakaev?

Viimasel nädalal on internaadis aktiveerinud anonüümne interneti-turundusrühmitus, kes saadab spämmi mingi kahtlase toote, täpsemalt Tuhala Nõiakaeva päästmiseks. Kaevu päästimisele kihutavaid sõnumeid tuleb nii uksest kui aknast, üks dramaatilisem kui teine, alates mingite orhideede mädanemisest kuni lubjakivi salakaubaveoni (vt. http://tuhalanoiakaevuleappi.com/)

Selline järjekindel ning raugematu eestikeelne spämm pälvis ka vello42 tähelepanu ning seega otsustasime asja veidike selgust tuua.
Wikipedia andmetel on Tuhala Nõiakaev: Tuhala karstialal Sulu talu õuel asuv kaev, mis hakkab vett üle ääre ajama, kui vee vooluhulk Tuhala jões on vähemalt 5000 liitrit sekundis. Kaevust “keeb” välja kuni 100 liitrit vett sekundis. Rahvapärimuse järgi hakkab Nõiakaev keema, kui Tuhala nõiad kaevus vihtlevad.

Foto: Ave Maria Mõistlik

vello42 spetsialistid viisid läbi põhjaliku ehitustehnilise analüüsi, mille tulemusena selgus, et põhimõtteliselt on tegemist on auguga, millest teatud juhul vett välja pritsib. Kuna inimkäsi pole juures olnud, siis võib käesolevat asja nimetada looduslikuks veeavariiks. Ja seda suhteliselt amatöörliku juhtumiga, sest visuaalset on pakutav veeshow suht nigel

Maailmas on märksa efektsemaid vee-avariisid, kuid see glamuurivaba diletantlik Tuhala soperdus:

Wow, cool purse Tartu keskklinnas
Paldiski 2008: 34x massiivsem kui Tuhala soperdus
Mineraalveel ejakulatsioon Värskas
Sae pekki Tuhala! Check this out!

Kuna igasugused avariid on halvad asjad, siis peaks ka sellise jama likvideerimine olema kohaliku omavalitsuse prioriteediks. Eriti kui selle likvideerimisel saavad hakkavad kohalikel aasadel väärtusetute  orhideede asemel punguma võimsad kasepuud, lubjakivikarjääri äärde tekivad burgeriputkad ning romantilist heaolu soodustavad teisaldatavad massaashikonteinerid.
Veelenam, kui sellel pursatusvõimelisel kaevul on tõesti kellegi jaoks mingisugune sentimentaalne väärtus, siis saaks kaevu edukalt emuleerida kasutatud tuletõrjapumba abil. Selle kasuks räägib ka asjaolu, et siis saab purtsatuse vajalikul hetkel sisse lülitada ja turistidele see meeldiks – kes viitsiks kuude kaupa show’d oodata. Eriti kui normaalne toitlustus puudub…

Ehk siis tegelik põhjus, miks sellist suvalist vee-leket peaks kaitsa, peaks olema mujal. vello42 info alusel on antud kampaania taga terroristlik ökohipide rühmitus. “Kannelkõvaline” . Nimelt usuvad nad, et paljalt karstiala soos püherdamine, pulbitseva veega kehaõõnsuste loputamine ning orhideedega tantsimine annab neile jõudu, et ülejäänud aasta moodsaid sünteetilisi riideid taluda, bensiiniautodega sõita ja krõbedat peekonit näksida. Kui selline energiavoog kaob, siis peavad nad pöörduma tagasi viiskude, jalgratta ning idu-pudru juurde. See poleks aga cool.

Seega:

Kodanikud, ärge alluge provokatsioonidele!

14 thoughts on “Päästke Tuhala Nõiakaev?

 1. Pingback: digg.ee
 2. Tere sm Vello 42, kuidas sa oma vanuse kohta nii kohtlane oled.

  Kui sa Eestimaa vett ei hoia, mida sa siis tulevikus jooma hakkad?

  Oma destilleeritud kust vä?

 3. tänan huvi tundmast!
  destilleeritud kusi on väga hea soovitus.
  samas on esialgne plaan veesaamiseks siiski vanaema kaev ning Maxima poekett.

 4. Vello tule mõistusele, kas sa teed ikka vahet loodusel ja kraanikausil?
  Vello mine kooli tagasi, ja siis hakka paljastama enda tagamaid.
  Ja kas vanaema kaev on ikka Eestimaal või Hispaanias, kus Eesti rahva arvelt toituvad Eesti soost puugid elavad.
  Lapsed arvavad ka, et piim tuleb poest ja mitte lehma käest.

 5. Vanaema kaev asub ikka Eestis, Pärnumaal. See küll tühjaks ei saa, sest isa ühendas selle 1988ndal Pärnu veevõrku.
  Piima suhtes pean veidi vastu vaidlema ja mainima, et lastel on siiski õigus. Vastavalt Euroopa Liidu seadustele ei või otse lehma käest piima osta!

 6. tundub et see vello42 on puhta loll pilte vaadates siis ppaldiskis nagu neid kreekajeeesi ple

 7. Lõpuks ometi objektiivne analüüs Tuhala kohta. Skeptik.ee on ühes äärmuses, see kaevuleappi.com töllid teises ning mõlemad omamoodi võsas. Vello42 näitab lihtsalt ja selgelt, kuidas asjad on ning tõestab enese üleolekut madalamatest eluvormidest.
  Jõudu edaspidiseks.

 8. lugupeetud ökohipid. eelmises nädalal peetud briifingul selgus, et kivikaevandamise algul paigaldatakse kaevu alla, 3m sügavusele, võimekas diiselpump, mis suudab megafontääni tekitada. selle maksab kinni kivikaevandamisfirma. nii, et win-win olukord. õnnitleme!

 9. Suht õiget juttu räägib see härra vello42. Ja kõige tobedam on veeavarii likvideerimise vastane laul. Mina olen alati igasuguste kaevanduste poolt. Kaevandusi ikka palju huvitavam vaadata kui loodusõnnetusi.

 10. peale nõiakaevu kadumise kaob seoses kaevanduse rajamisega ka kohalike inimeste vesi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *