Üliohtlikud mürktaimed sinu koduaias

Kõik me tunneme üldtuntud kurje metsataimi nagu Sosnovski karuputk, Näsiniin, Usilakk ja Leseleht. Kuid vähesed meist teavad, et ka meie armas koduaed peidab endas ohtlikke ja salakavalaid taimi, mis võivad sind tappa sekunditega või siis piinavalt, läbi raske haiguse mitme kuu jooksul.

Järgnevalt toomegi teieni kõige ohtlikumad neist

Kartul

kartul1

Väga mõnus on teda pannile panna ja pudruks tampida, kuid ettevaatust!!! Süües kartuli rohelisi maapealseid mugula moodi moodustisi, sured sa enne, kui jõuad öelda “Vii lapsed täna ise kooli, ma tunnen ennast sitasti”.

Ettevaatlik peab olema ka väikeste seemnekartulitega, mille peale astudes võivad need toimida libeda jääna ja sa kukud pikali ning lööd pea vastu keldririiulit ära. Ühtlasi “ei märka” su vanem mürsikueas tütar, et sa lamad keldris teadvusetult ja lukustab su sinna terveks talveks… (oleks ikka pidand talle uue roosa iPod’i ostma mida ta nii väga tahtis).

Kõigi tõenäosuste kohaselt sa sured seal keldris, kuna keldrikakandid on teada-tuntud agressiivsed putukad, kes kaitsevad oma territooriumi kogu oma kakandi hingega ning üritavad igat sissetungijat tappa. Kolmandal keldrikuul see neil ka õnnestub. Kevad leiab su paljaks roogitud kondid keldripõrandalt, nendel istub üks eriti priske kakand ja järab su põlveliigest.  Su tütre üllatunud pilgu ja ehmatanud karjatuse peale pöörab kakand oma pead, pühib lõua luupurust puhtaks ning hüüatab veidi nördinult  “Mida….. see on normaalne!!”.

Peet

peet

Miks on peet punane…? Sest ta sisaldab palju rauda ning see raud sind lõpuks tapabki.

Oled parajasti aiamaal ning nopid peete. Korraga kuuled, et naine hüüab, “Vello, kell on 21:00, Aktuaalne Kaamera hakkas!!!”. Nõukaaegse inimesena oled harjunud, et niipea kui tööpäev lõpeb, kukub tööriist käest maha ja vsjoo. Seetõttu oledki unustanud, et peet sisaldab palju rauda ja tema erikaal on vähendatud mõõttabelis võrreldav Saturni massiga. Peet kukub jalale, jalg paistetab kohe üles, sa ei jõua AK’d vaatama ning magad uudised maha. Järgmine päev tuleb naabrimees külla ja tahab rääkida olulistest päevasündmustest. Sina aga ei näinud AK’d ja seetõttu ei oska midagi kaasa rääkida. Sa sured häbist.

Hernes

hernes

On kesktalv. Sul on hernesupi isu ja sa paned herned likku ning lähed ise vello42.com’i lugema. Möödud tund, kaks ja sa enam ei mäletagi, et herned on ligunendes paisunud kriitilise piirini.

Korraga käib köögis üks pisike pauk, kohe peale seda näed, et monitoril on verepritsmed. Su pea läheb uimaseks ja sa katsud oma kukalt, sest sealt tilgub midagi sooja su kraevahele. Veel ennem kui sa sured, teavustad sa endale, et see oli kausist välja plahvatanud snaiperhernes ja tema poolt sooritatud headshot.

Kaalikas

kaalikas

Oled peale väsitavat aiatööd näljane ja hakkad oma suvila köögis kaalikaid keetma. Sa paned kaalika keevasse vette ja rõõmustad, “Hahaahaa, nüüd ma su ära keedan sa va kiilakas kaalikas”. Seda kuulevad (läbi avatud köögiakna) aga parajasti suvilast mööduvad skinhead’id, kes kohe suvilasse sisse murravad ja su ilma pikema jututa ära tambivadarvates, et sa piinad nende aatekaaslast.

Tomat

Umbes_metsmaasika_suurune_tomat_Tomatoes_of_wild_strawberries_size

On kena suvehommik ning sa oled parajasti kasvuhoones tomateid kastmas. Et ühte kaugemat seinaääres olevat tomatitaime kasta, sirutad sa oma ülakeha kaugele tomatitaimede keskele. Kui aga hakkad ennast tagasi tõmbama, siis tunned, et sa jäid kuhugi kinni. Sa hakkad rabelema, kui haare su ümber tugevneb ning see ei lase enam sind lahti. Jõuliselt kasvav tomatitaim on ennast su ümber keerutanud ning kuna sa kastsid teda mingi uue Bauhoff’ist ostetud allahinnatud väetiseleotisega, siis selle tulemusena on taim väga tugev ja praktiliselt purunematu ning jõudsalt kasvades on ta sind 10 sekundiga tõstnud kasvuhoone klaaslae alla.

Ere hommikupäike hakkab sind vaikselt praadima. Sa loodad, et ennem kui sa muutud kuivanud ja krimpsus Hispaaniapäraseks päikseküpsenud surnukehaks, tuleb su naine millalgi varsti linnast tagasi ja leiab sind ning päästab ka… kuid ta ei tule, sest ta on sõbrannadega kohvikus…. järgmised 6 päeva.

Porgand

porgand6_200619

Sul on sõber külas ja te olete aimaal grillimas. Joote õlut ja viina, suitsetate sigarette, räägite filmidest ja torrentitest. Sõber küsib, kas sa seda viimast Star Wars’i osa nägid – seal oli vägev vehklemis-stseen valgusmõõkadega. Sina ütled, et ei näinud. Sõber siis ütleb, et ok ma näitan. Ta käib veitsa mööda aeda ringi, otsides vahendit, mida saaks mõõgana kasutada.

Siis hüüab ta “Bingo!!!” ning tõmmab peenrast välja kaks porgandit. Ühe ulatab ta sulle ja teise võtab endale ning kohe ründab, lausudes “You can’t win, Darth”.

Sa oled stseeni imposantsusest rabatud ning unustad ennast kaista. Needless to say, sõber on filmi näinud korduvalt ning seetõttu surub ta porgandi sulle pidemeni südamesse. Kohaletulnud kiirabi ja päästeteenistus ei suuda enam midagi teha. Viimane asi mida sa silmanurgast näed on see, kuidas pisarsilmil sõber üritab aiakäruga rääkida, keda ta arvab olevat kõikvõimas robot C3PO, et see sind siis uuesti surnust üles ärataks.

Kõrvits

monsterpumpkin

Lamab suursugune kõrvits kompostihunniku peal ja naudib päikest.  Sina kaevandad kompostihunniku jalamil väärtuslikku turvast, et ehitada uuele kasvuhoonele vundamenti. Korraga muutub kompostimägi ebastabiilseks, sest sa tekitasid seal labidada surkides laviini. Ka kõrvits pääseb komost-lihke tulemusena liikuma ning võtab õelalt irvitades suuna just sinu poole. Sa jooksed veereva kõrvitsa eest ära nagu Indiana Jones suure kivimüraka eest Hukatuse Templis.

Just siis kui sa arvad, et oled pääsenud, teeb kõrvits Usain Bolt’iliku spurdi ja vajub sulle selga ning surub sind vastu aiamajakest laiaks. Kui su ema sind leiab ja politsei kutsub, nendivad nemad, et see oli enesetapp ning et see on sügiseti aiapidajate seas täiesti tavaline.

Kõik pildid internaadist.

15 thoughts on “Üliohtlikud mürktaimed sinu koduaias

 1. Pingback: digg.ee
 2. Oi kurja, mida nüüd siis süüa, kui kõik köögiviljad sellised maniakid on??
  Ja see alumine kõrvitsapilt ei saa ju ometi päris olla?:O

  Ning veel.. kas neile, kes palju kommenteerivad ei ole mingit auhinda ette nähtud, sest mulle tundub, et ainult mina kirjutangi siin pidevalt ja suur vaev peaks ju kuidagi tasutud ka saama?

 3. Kallis Nähtamatu!
  Sinu vaev on juba tasutud. Nimelt me hoiame sul pidevalt silma peale ja kaitseme pahade asjade eest! Nö katusemehed, või hoopis kaitseinglid.

  Parimat,

 4. nu ma tahan päris näha kuidas mõni kakand mu põlve närib…spetsiaalselt lasin hunniku polte ja muud rauda toppida sinna.
  Arst mudugi arvas et kõik see juhmimine on sellepärast et mul põlv pooleks on.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *