Naiste talvemood: TOP 6 sitta valikut

 

Talv, üks huvitavamaid aastaaegu üldse. Lund sajab, inimesed kukuvad tänaval konte pilbasteks, katuselt sajavad purikad tapavad turiste ning naised topivad omale selga igasugust kunstipärast mudru. Osa sellest mudrust on üsna kena, osa aga natuke koledam, osa aga kohe päris kole. Võibolla kole polegi see õige sõna, pigem valesti valitud detailid, kokkusobimatud rõivatooted, arusaamatu pask ning unisex sitt.

Eile pidin saatuse tahtel veetma paar tundi ühe kaubanduskeskuse parklas. Õnneks olid autos olemas binokkel, konspekteerimiseks sobiv märkmik ning konsulteerimiseks kõik 2012 aasta Cosmopolitanid ja seepärast kaardistasingi ära 2012 aasta TOP sitad naisteriiete valikud.

TOPi kokkupanemiseks kasutatud metoodika baseerub:

 • Cosmopolitan America naistemoe gurude soovitustel
 • Delfi naistefoorumi ekspertarvamustel
 • Internationals Women Fasion School of Tallinns and Europe loengusarjal “Talv – lambanahk, tavott ning Goretex – kiviajast tänapäeva.”


Sitt valik nr. 1: Vihmaussijope

Eesti negatiivsel iibel on kaks peamist põhjust:
Põhjus nr. 1

 Põhjus nr. 2

Sitt valik nr. 2: Kübarad, kaabud ning villased plönnid

Nii, kõigepealt kübarad ja kaabud…
Maailmas on umbes 116 naist, kellele siuke korralikum kübar või kaabu sobib. Ja tõenäosusteooria kohaselt oled sina just nende naiste hulgas, kellele see ei sobi. Nii et pole mõtet fantaseerida, et kübar teeb sind massist eristuvaks…st. teeb küll aga mitte heas mõttes.

Villaste,  pea piirkonnas paiknevate plönnidega on asi veidi lihtsam. Kui peale mütsi installeerimist su pea mõõted kahekordistavad ning sa hakkad meenutama vesipead või suurepealist tulnukat, siis oleks mõistlik sellist villavigurit vältida.

Allpooltoodud proua pole seda teinud ja voilaaa, kodune hiigelpeaga tulnuknaine on sündinud!

Yo, tšeki mu hiigelpead! See annab aimu mu ajumahust ja intelligentsusest!

Sitt valik nr. 3: Sahh-sahh-sahhh – polaaruurijad ning purjetajad RIMIs

Vaevalt saad ennast talvel RIMI riietuskabiini puhkama sättida, kui igalt poolt hakkavad kostuma saladuslikud hääled: sahhhh-shahhhh-sahhhhh…sahhhh-sahhhh, sahhhh, sahhhhh. Pistad pea kardinate vahelt välja ja mida sa näed: kõik kohad on täis hi-tech talveriietes prouaseid, kes arvatavasti RIMIs oma järgmise Teravmägede polaarekspeditsiooni toiduvarusid valivad.

Goretex,  MicroFleeceBalls, Suck-Dix, MaratTec… 12-osalised kombinesoonid, pritsmekindlad pöidlakaitsmed, nanotorudest karvamütsid, eelsoojenduse ning GPS featuuridega sallid  ja muidugi kobakad talvesaapad, kuhu mahuks külmakartlik Aafrika pügmeede suguharu talve üle elama.

Ohoooo, kas tõesti on see maitsestamata jogurt 5% allahindlusega?

Ja siis muidugi paranoilised purjetajad. Arusaadavalt on ohtustehnika on oluline, kuid kas on siiski vajalik iga pool päästevestiga käia?

Jobu, naera, naera…aga kui ootamatu üleujutus tuleb, siis mina jään täna oma päästevestile pinnale hulpima!

 

Sitta valik nr. 4: UGSid, selle analoogid ning muud jubedused

Ajalooliselt on UGSisd ning selle analoogid pärit Jõgevalt. Esimesed viited pärinevad Liivamaa Henriku kroonikatest, kust neid mainiti “ewwwwww, issand kui kole tuhvel”  või siis “juustu-kaevandus nime all.

Muistses Eestis kandsid prouad  UGSe ning nende analooge 3el juhul:
– Vahetult enne rasestumist, kui naine oli juba alasti, kuid suitsusauna muldpõrandal oli paljajalu külm seista.
– Vahetult peale rasestumist, kui naine pidi kiiiiiiiresti välikäimlasse jooksma aga suitsusauna muldpõrandal oli paljajalu külm joosta
– Rasedus-seisundi publitseerimiseks, sest Facebooki või Twitterit veel polnud leiutatud.

Joonis 1: See trenditeadlik naine kannab UGSe õigel viisil, vahetult enne rasestumist!

Issand, see muldpõrand on täiega külm….brrrrr

Kahjuks aga noorem nais-generatsioon kaotanud sideme reaalsuse, heade kommete ning traditsioonidega ning kannavad UGSe kõikjal!

 

Sitta valik nr.5: Mopeedijuht, Potsataja või mõlemad?

Wooooo, vaata mu pleksiklaasist tuuleklaase!

Turundusguru, marketinguspets, edukas art director, moodsas butiigis töötav rahvusvahelise ärinduse guru – kui sa tänaval ümber nurga vastu tolmutad, siis tabab mind nostalgiahoog. Su suurte tumedate raamide ning pirakate klaaside taha peitunud nägu meenutab 76 aastast traktorist Eduardi, kes oma Riga mopeedil taga kiiremaid kurve laob. Funktsiooni mõttes on sellised suured pirakad tuuleklaasid muidugi head, igast sitta ei lenda silma, kuid stiili mõttes enesetapp.

Pealegi vajutavad rasked raamid su kõrvad sutsu laiali, mis aga toob esile su salajase alter ego – Potsataja.

Sitt valik nr.6: Puudulik aluspesu

Nii, läheme veidi sügavamele…nimelt kaevume aluspesu trendidesse. Talv on üldiselt külm aeg. Üks suurimaid vigu, mida sa teha saad on valida ebasobiv aluspesu aga väga paljud just selle vea teevadki. Spordisaalis naiste garderoobi ukse taga ringi kruiisides ning aeg-ajalt sisse piiludes avaneb väga kurb vaatepilt. Suuremal osadel prouadel on seljas talveks väga ebasobiv pesu. Vt. allpooltoodud foto:

Aiaiaiai, põiepõletik on silmaga näha!

Talvel peaks alati kandma sooja aluspesu! Heaks näiteks on järgneval foto kujutatud arukas noor naine!

Perse ja tissid soojas, reied ka! Talv, ma ei karda sind! Lollakas!

 

 

48 thoughts on “Naiste talvemood: TOP 6 sitta valikut

 1. Suurepärane :) Nüüd paluks ka juhendeid, et mida siis kandma peaks, et kellegi silma ei riivaks.

 2. Haha. Vaadake neid(Miina & Eriline) tonte.

  Ei tea, kas nutta või naerda. Teen mõlemat.

 3. Blogi mees ei suuda ise ka kriitikat kannatada:D Endal sahisev UGG jalas.

 4. Blogi mees?

  Ma ei ole blogi mees.

  Kusjuures teie nutused ei suuda kriitikat kannatada. Tõmmage need UGG saapad omale pähe ja minge RIMI poodi peitu.

 5. Mina absoluutselt toetan – olen kõigega nõus!!!! Nii äge tekst!

 6. autoriga täiesti nõus. Ei saa üldse nendest jubedustest aru.

  Olgugi, et (minu arvates) huumoriblogi on väga palju õiget selles postituses.

 7. supper blogi!! kes nalja mõistab see saab aru:)
  mul siin mehega oli küll lõbus:D:D

 8. Sellel pesu teemal küll vahet ei ole! Kui on soojad riided seljas siis see õhuke pesu ei mis katab ka reied, ei oma mingit tähtsust. Muus osas olen nõus

 9. olen jopede osas nõus. Terve ilm on täis neid jopesid ja mina pole meelega sellist ostunud – üks hullem, kui teine. Seda jopeasja mainis ka tunutud ärimees, kellel on Silmal loss

 10. Kõigega nõus, ainult et palun – tegele oa õigekirjaga, halb lugeda sellist teksti.

 11. Väga lahe artikkel. Olen kõigega nõus kui siis ainult: Sitt valik nr.6: Puudulik aluspesu. Siiski arvan et mida vähem seda parem.
  Jätka samas vaimus.

 12. Osaliselt nõus, aga tekib küsimus: mida kuradit ma siis kandma peaks? Sulejope meenutaks Michelini mehikest? :D Kasukas meenutaks lumeinimest? :D Isiklikult käin ka poes core-tex pükstega, sest jalutan poodi ja päris pika maa meie kenade suurte miinustega. Ühesõnaga, naljana on see lugu päris hea, aga tõsiselt võetavana… pigem kibestunud inimese jutt :)

 13. Hea huumorisoon :) Kiidan! Ja mis eestlaste juures on hea – on oskus enda kulul nalja teha ;)

  Mu enda naine saaks kahe rikkumisega vellolt laita. Aga kena ta on siiski, üritan lihtsalt seda artiklit tema eest peidus hoida :D Muidu solvub va teine ja ei kujuta ette kuidas ta siis veel riides käima hakkab. las olla parem nii, harjunud juba va ma.

 14. Talvine aluspesu ei peaks olema GoreTex, vaid hoopis SuperThermo.

 15. Sitta lood. Minu Naisele seda küll ei tohi näidata – tai panegi enam midagi selga siukse loo peale.

 16. aiii valusad sõnad mu talveürpide aadressil, a mis teha, tihti tuleb otse Rimist Longyearbyeni, Whitehorse`i või vahel ka Alam-Pedjale suusatada!

 17. Tänan ,Prindin välja välisukse kõrvale.
  Sooviks edaspidi prändidde kandmise juhendit.
  Millal välja minna Arminiga või kuzziga.
  Edu

 18. See suur ufomüts on tõesti erakordselt tülgastav ja inetu, ugggi saapad kohe-kohe kannul:D
  Aga jah, nali või mitte, tõsi see on.

 19. Nõus nii mõnegi punktiga. Sooviks nüüd ka uut teemat, et mis on in ;)

  Ilmselt eksin 2 punktis…pesu ja jope, üks mu jopedest sinna alla vist vägisi ikka pressib :D

 20. Kohe lähen viskan oma soojad mütsid,vestid,joped,püksid,saapad prügikasti ja ostan endale ühe korraliku kombinee,põiepõletikku küll saada ei taha:S
  Perse ja tissid soojas, reied ka! Talv, ma ei karda sind!

 21. Uggside ja vestide kohta enam täpsemalt öelda ei saakski. Mis pesusse puutub, siis pigem on äärmiselt inetu, kui naised kannavad erinevast komplektist pükse ja rinnahoidjaid. Sama, nagu erinevast paarist sokid oleks jalas.
  Nimekirjast on veel puudu, kui lühike ja jäme naine kannab ülepõlve saapad, millel puudub konts. Täielik saabastega kassi kombinatsioon.

 22. Ma arvan, et ei tasu siis meeste riietusstiilist rääkima hakatagi. Ja üldse ei saa ma aru, miks on vaja kritiseerida selliseid tavalisi asju. Hullem on ju kui naine käib ringi , nähes välja nagu lõbutüdruk.. Naljaga või mitte aga see postitus siin on ikka täiesti mööda.
  Ja kui villane müts teeb pea vesipeaks ja see on täiega kole aga samalajal peaksime riietuma soojalt.. siis mida ma endale pähe tõmban siis et pea soojas oleks? soki või? et võimalikult väike näeks pea välja.

  erilised ohmoonid on ikka olemas.

 23. Miks te seda nii tõsiselt võtate? Ma kannan nii mõndagi riietuseset siit valikust ja ega ma selle teksti pärast neid kandmata ei jäta. Väga naljakas oli seda lugeda, tubli, Vello!

 24. Ahjaa, pikad haaremipüksid ununesid ära. Neid nähes tõesti tunne, et kandja ei pidanud oma number kahega tualettruumini vastu.

  Mis meestesse puutub, siis andke aga tuld – konstruktiivne kriitika on alati teretulnud.

 25. Kõik sinu loetletud esemed, kallis Vello, on soojad ja mugavad!
  Seepärast neid kantaksegi. Kavatsen kanda neid nii kaua, kui midagi veel soojemat ja mugavamat leiutatakse.
  UGGsid on kõige soojemad talvesaapad üldse, kahjuks meestele neid eriti ei tehta, kui tehtaks, siis ei suudaks sa ise ka varsti nende kasutamisest loobuda :)

 26. hahaha sahhsahhsahh on nii tõsi:D talvel saab ikka mitu korda päevas selle üle imestada..
  vastav riietus poes EI OLE aksepteeritav, va 1) kui tulid just kelgutamast/suusatamast 2) kui lähed kohe kelgutama/suusatama

 27. noh pesu on ikka igaühe oma asi minu arust.. aga UGGside ja nende jope hakatistega ma nõustun kuradi igati.. mina kui ka teismeline neiu lihtsalt ei mõista miks need nii “ägedad” ja “stiilsed” on….rõve ütleks lausa

 28. 100% nõus, kuid naisena kui teistele tüdrikutele nii ütleksin, toimuks massimõrv. Tubli töö igatahes, lisaks veel nimekirja liibukad, mis üldjoontes tekitavad tunde, et meil on liialt palju pakspersesid, olgugi et muidu naine on täitsa kaunis.

 29. igayks riietub sellesse millesse soovib ja mis on mugav!!kui hakata teiste arvamuse järgi elama……..võiks kohe nööri kaela panna!!! mine metsaoma näpukatega!!!

 30. Mis asjad on UGS-id?? UGG-ide uuem mudel? Tegelt on ikka nii, mind absoluutselt ei huvita, mida arvab minu riiete valikust keegi Vello42:) Sa Velts pese ennast ilusti puhtaks, lõika Boney-M peast ära, lase püksivärvel vähe madalamaks ja ruuduline flanell särk viska üldse minema, siis võid naiste arvel nats nalja ka teha. Muidu kohati ma muigasin ka:)

 31. Olen 100 aastat kurb ja lontis olnud,nüüd siis naersin,nii,et kõht kõver,aitäh!!

 32. Eks ise kah kannan seda ussijopet. Ega ta figuurile head tee, aga soe on. Jutt on aga ikka ülitimm ja paistab et leidsin põneva lehe kus korralikult naerda saab! (Y)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *